Pentru noi luna Mai a fost de-a dreptul copleșitoare, și asta nu datorită florilor și cireșilor (pentru că cireșe oricum n-au fost 🙂), ci pentru că faptele dumneavoastră bune au umplut zi de zi de mireasmă sufletele tuturor copiilor noștri dragi.
Că am pășit deja în Iunie cu raportarea noastră, nu-i de mirare și nici o – întâmplare, ci doar o consecință că nu vom înceta nicicând să dăruim IUBIRE, SPERANȚĂ ȘI LUMINĂ și de Înviere, și de 1 Iunie și orișicând.
Domnul Iisus Hristos să vă înmiresmeze viața și să vă o înfrumusețeze cu multe flori duhovnicești!

Fii și tu parte din miracolul INIMO!
Așa arată realitatea pentru mii de copii sărmani din România. Copilași buni, cu ochi plini de speranță, dar pentru care un rând de hăinuțe curate, o pereche de papucei fără găuri, un ghiozdan complet pentru școală sau o masă caldă




