Fiecare început de an școlar aduce cu el, pentru copii noștri dragi, bucuria unui nou start și deschide o nouă fereastră către lumea înțelepciunii și cunoașterii. Dragii mei școlari și școlărițe, în pragul acestui început de an școlar, nu pot decât să-l rog pe Bunul Dumnezeu să vă aibă în pază pe toți, să vă copleșească cu darul înțelepciunii, al iubirii curate, al plinirii de fapte bune și al credinței mereu biruitoare în Domnul nostru Iisus Hristos!

Fii și tu parte din miracolul INIMO!
Așa arată realitatea pentru mii de copii sărmani din România. Copilași buni, cu ochi plini de speranță, dar pentru care un rând de hăinuțe curate, o pereche de papucei fără găuri, un ghiozdan complet pentru școală sau o masă caldă




