Te simți bine când faci bine!

Dragii mei, îmi face mare bucurie să vă invit la cele mai importante evenimente caritabile din România și poate chiar din Europa, organizate de Asociația noastră: FESTIVALUL INIMO 18,19, 20 august, Stadionul Emil Alexandrescu din Iași, respectiv FESTIVALUL GLASUL VIEȚII 28-29 iulie, Plaja Holiday, Eforie Nord, lângă Debarcader, Eforie Nord.

Ce înseamnă asta?

Se pare că vom intra în cartea recordurilor prin faptul că pe lângă INIMO, Festivalul Internațional al familiei, al vieții și al faptelor bune, aflat la a doua ediție, în doar cateva zile, trebuie să punem bază unui alt festival al familie denumit simplu FESTIVALUL GLASUL VIEȚII.

Concret, cu un larg sprijin din partea primăriei Eforie și al tuturor autorităților constănțene, sprijiniți masiv de oamenii de afaceri locali, am fost provocați să organizăm în Eforie un nou eveniment caritabil, asemeni lui INIMO, și asta pentru că o țară întreagă a apreciat enorm prima ediție de la Iași.

Și iată că, în doar câteva zile, punem la bătaie toate cunoștințele, toți voluntarii și toate resursele fizice și virtuale ale asociației noastre pentru a aduna cei mai buni artiști ai României, cei mai buni specialiști în organizare de evenimente și cei mai buni români pentru a ne simți nu doar bine și ci pentru a face fapte bune, mai ales că la Iași ne așteaptă din toamnă 10.233 de copii orfani și sărmani pentru a fi duși la școală, precum și datoriile de la Clinica de Caritate Veronica (spitalul pentru oamenii sărmani, care și ei așteaptă un RMN și un CT nou-nouțe).

Sper să nu vă supărați pe mine că v-am pus să citiți sau să veniți la mare, dar adevărul este că până la INIMO, vă aștept pe toți în Eforie Nord, cel mai mare eveniment al anului pe litoral, un festival al familiei, al vieții și al faptelor bune.

Te simți bine când faci bine.

Haideți pe 28-29 iulie la festivalul Glasul Vieții.

Haideți pe 18,19, 20 august la festivalul INIMO!

Descarcă aplicația noastră

acasa  [Dan Damaschin - Glasul Vietii]
acasa  [Dan Damaschin - Glasul Vietii]

Aplicație dezvoltată de firma Bull-Software

Donează

1. Online cu cardul:

2. Tranfer în conturile:


Asociația Glasul Vieții (CIF: 31539898)
Cont: Banca Transilvania (COD SWIFT: BTRLRO 22)

RO64BTRLRONCRT00W8759401 (RON)
RO49BTRLEURCRT00W8759401 (EURO)
RO89BTRLUSDCRT00W8759401 (USD)
RO17BTRLGBPCRT00W8759401 (LIRE)

3. REVOLUT: - Vă rugăm cereți detalii
4. În cutia milei de la Biserica din incinta Maternității ,,Cuza Vodă”
(puneți pe GPS Biserica Maternității ,,Cuza-Vodă” și vă lasă exact unde trebuie);
5. Prin PayPal la următoarea adresă: pr.dandamaschin@yahoo.com
6. Prin Poștă sau Curierat pe numele Bisericii Maternității ,,Cuza-Vodă”
Iași, str. Cuza-Vodă, nr. 34.
7. Pentru Western Union, RIA, MoneyGram avem rugămintea de a ne contacta
pentru a vă oferi numele unui voluntar disponibil

Adaugă un comentariu