Dragii mei, când ne-am decis să fericim cei 10.233 de copii, ne-am gândit că vor fi și încercări, cum ar fi furtuni, produse ce ajung cu întârziere, oameni căzuți la datorie și așa mai departe!
Sigur, nu ne așteptam la troiene de Paște, dar că o să facem noi treaba companiilor de electricitate, care ne lasă fără curent, cu tone de bunătăți în depozitele frigorifice, la asta chiar nu ne-am gândit.
Cu toate acestea, lupta noastră cu sărăcia și cu foame nu ne împiedică de un cablu, mai ales când de peste munți, fluvii și peninsule îți vine în ajutor un grăunte de speranță.
Părintele Cristian din Benidorm, cu o misiune extraordinar de frumoasă și grea, deopotrivă, împărtășește tocmai la capătul Spaniei și necazurile și bucuriile noastre, iar noi, la celălalt capăt al lumii îi purtăm în suflet și în rugăciune, știind cât de greu este să ridici o Biserică în aceste vremuri!
Cu toate neajunsurile, jertfelnicul părinte și dragii enoriași, ne-au copleșit și de această dată cu un transport de scutece și lapte praf, vreo 60 de colete. Nu avem cuvinte de mulțumire nici față de DDI Logistics, cei care au asigurat cu osteneala lor, drumul lung al lacrimilor de fericire din sufletul celor depărtați de casă, la burticile împlinite și tenul curat al copiilor sărmani.
Doamne ajuta! Parinte ????
Doamne ajută.